آموزش فعالسازی USB Debugging :


کامل ترین جامع ترین آموزش فعالسازی USB Debugging

آموزش دسترسی به تنظیمات Developer Options و فعال کردن USB Debugging بسیار آسان است . با اورژانس موبایل همراه باشید تا در مدت چند ثانیه حالت USB Debugging گوشی خود را فعال کنید .

Developer Options چیست ؟

Developer Options ” یا همان ” تنظیمات توسعه دهنده ” قسمتی در ” Setting ( تنظیمات ) ” گوشی است که به کاربر اجازه میدهد تا برخی تنظیمات سیستمی گوشی خود را کنترل کند .

فعال کردن ” USB Debugging ” یا همان ” اشکال زدایی USB ” اولین گام جهت نصب رام های رسمی و کاستوم , آنلاک کردن گوشی , روت کردن و یا هر دستکاری که مربوط به هک کردن گوشی است , میباشد !! در واقع USB Debugging دسترسی مستقیم به Android SDK را باز میکند ! Android SDK بر روی کامپیوتر نصب خواهد شد و شما باید USB Debugging گوشی خود را فعال کرده باشید تا گوشی شما به طور دقیق در کامپیوتر شناسایی شود .

خوب اکنون نیز با ویژگی های USB Debugging و Developer Options آشنا شده اید . حال اگر شما هم قصد دستکاری گوشی خود ( روت کردن , آنلاک و هک های مختلف … ) را دارید , این آموزش کاربردی را از وبسایت اورژانس موبایل دنبال کنید تا در عرض چند ثانیه USB Debugging گوشی خود را فعال کنید .

آموزش فعال کردن USB Debugging – Developer Options در تمامی نسخه های اندروید :

توجه : این آموزش ها در تمامی گوشی های اندرویدی شرکت ها و برند های مختلف , یکسان میباشد ! ما در این آموزش از تصاویر اندروید خالص گوگل استفاده کرده ایم , اما این آموزش با تغییر بسیار بسیار جزیی در همه گوشی های موبایل اندرویدی اعم از HTC , Samsung , LG , Motorola , Huawei , Sony و … یکسان میباشد .

فعال کردن USB Debugging در اندروید ۲٫۳ جینجربرد Gingerbread و پایین تر :

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید .

۲٫ در این صفحه گزینه ” Application ” یا همان ” برنامه ها ” را انتخاب کنید .

۳٫ در صفحه باز شده گزینه ” Developer ” یا همان ” توسعه دهنده ” را انتخاب کنید .

۴٫ اکنون باید تیک گزینه ” USB Debugging ” یا همان ” اشکال زدایی USB ” را بزنید ( فعال کنید ) .

usb-debugging-2.3.6اکنون USB Debugging گوشی شما فعال شده است .

 
فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴ و اندروید ۴٫۱ :

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید .

۲٫ در این صفحه گزینه ” Developer Options ” یا همان “ تنظیمات توسعه دهنده ” را انتخاب کنید .

۳٫ در این صفحه میبایست ” Developer Options ” را فعال نمایید . به این منظور تیک گزینه USB Debugging در سمت راست بالا را بزنید تا فعال شود ( باید On باشد )

۴٫ بعد از فعال کردن Developer Options , گزینه ” USB Debugging ” یا همان “ اشکال زدایی USB ” را پیدا کرده و تیک آن را بزنید تا فعال شود .

usb-debugging-4.1.2

اکنون USB Debugging شما فعال شده است .

 
فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴٫۲ به بالا :

توجه : این آموزش در تمامی نسخه های اندروید ۴٫۲ تا اندروید ۴٫۴ و حتی اندروید ۵ , یکسان میباشد ! ما در این آموزش از اندروید ۵ خالص گوگل استفاده کردیم .

در اندروید ۴٫۲ به بعد , شرکت گوگل بنا به دلایلی تصمیم گرفت که تنظیمات Developer Options را از دید عموم کاربران مخفی نگه دارد ! پس ما برای فعال کردن USB Debugging نیاز داریم که ابتدا , Developer Options را فعال کنیم ! پس مراحل زیر را به دقت انجام دهید :

۱٫ ابتدا به ” Setting ” یا همان ” تنظیمات ” گوشی خود بروید :

۲٫ در قسمت تنظیمات یا همان Setting گوشی خود , آخرین گزینه یعنی ” About Phone / About Tablet ” یا همان ” درباره تلفن / درباره تبلت ”  را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید :

۳٫ آخرین گزینه یعنی ” Build Number ” یا همان ” شماره ساخت ” را پیدا کرده و ۷ بار بر روی آن ضربه بزنید . در این حین یک پیغام Pop Up بر روی گوشی شما باز میشود که نشان دهنده تعداد دفعاتی است که شما بر روی ” Build Number ” ضربه زده اید و در نهایت بعد از ۷ بار ضربه زدن , پیغام ” Now You Are a Developer ” را نمایش میدهد . این یعنی تنظیمات ” Developer Option ” در گوشی شما ظاهر شده است :

usb-debugging-4.2.2-1

۴٫ اکنون دکمه ” Back ” یا همان ” بازگشت ” گوشی خود را زده و یک مرحله به عقب برگردید . ( باید به قسمت صفحه اصلی Setting گوشی خود بروید ) .

۵٫ در این صفحه مشاهده میکنید که گزینه ” Developer Options ” در بالای گزینه ” About Phone / About Tablet ” ظاهر شده است . پس گزینه ” Developer Options ” را انتخاب کنید :

۶٫ در این صفحه مانند مرحله ۳ از مراحل آموزش فعال کردن USB Debugging در اندروید ۴ و ۴٫۱ میبایست ” تنظیمات توسعه دهنده ” یا همان ” Developer Options ” را فعال کنید ( باید تیک آن را بزنید تا On شود ) .

usb-debugging-4.2.2-2

 
فعال کردن USB Debugging در اندروید ۵ به بالا :

براای فعال ساری در اندروید ۵ همانند اندروید ۴٫۲ به بالا عمل کنید .

usb-debugging-5.0-1

نکته : در اندروید ۵ Lollipop وقتی وارد ” تنظیمات توسعه دهنده ” یا همام ” Developer Option ” میشوید به صورت خودکار تیک آن خورده و فعال است ( On میباشد )

۱٫ بعد از آن کمی به پایین تر بروید و در همین قسمت تنظیمات ” Developer Options ” گزینه ” USB Debugging ” را پیدا کرده و تیک آن را بزنید تا فعال شود :

توجه : در اندروید ۵ Lollipop به صورت خودکار , USB Debugging فعال میباشد .

۲٫ وقتی میخواهید , USB Debugging را فعال کنید , یک پیغام Pop Up برای شما باز میشود که به شما میگوید این قابلیت برای اهداف توسعه دهندگان میباشد و شما برای تایید باید گزینه Ok را بزنید :

۳٫ در انتها مشاهده میکنید که گزینه ” USB Debugging ” فعال شده است :

usb-debugging-5.0-2


موفق باشید

آموزش فعالسازی USB Debugging

 

نوشته های مشابه

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =